Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
krzysztofznadjeziora

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: krzysztofznadjeziora » 14 lis 2018, 17:50

Astra mi się podoba.I Astrę kupiłem Oczywiście są trzy auta, które również mi się podobają. Jest to nowa Kia Ceed (cena niewiele droższa od AK,bałem się zaryzykować "bo choroby okresu dziecięcego"). nowy Ford Focus (faworyt ale cena przekraczająca budżet a to na co mogłem sobie pozwolić czyli silnik od kosiarki mi nie odpowiadał) i Toyota Corolla (ale w tej konfiguracji którą bym chciał, to cena..ech, kosmos). Oczywiście są inne marki - Fiat (chyba najgorsze wykończenie jakie widziałem i skrzypiące drzwi w aucie prezentacyjnym, nawet nie wziąłem jazdy próbnej), Skoda Octavia (wsiadam, niby wszystko ok, ale plastiki i ta klamka otwierania drzwi jakby się miała zaraz połamać a jak chwyciłem kierownicę to normalnie "skóra" się ulewała, w aucie stojącym na salonie za jedyne 90 tysięcy..). Od zawsze jeździłem Oplami, z przerwą na romans z Octavią. Astry nie są autami idealne i znalazłbym kilka rzeczy które mnie irytują. Wiedziałem z tego forum i wielu jazdach próbnych o jej bolączkach.Ale wiem, że nie stać mnie na nic lepszego. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mi się w Astrze siedzi bardzo wygodnie i już dawno nie miałem banana na twarzy jadąc samochodem.

Jarekrk
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 10 lis 2018, 07:52
Posiadane auto: E46
Silnik: 2500cm3
Rocznik auta: 1999
Miasto: Krk
Województwo: Mp

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Jarekrk » 14 lis 2018, 20:31

@Desiderata

To w KII nie będzie występować wyprzedaż 2018?
Kurde tak naprawdę gwarancja jest w cenie to jakby z 5 tysięcy zszedli to by zrównali się praktycznie z Astrą i innymi.
Muszę się wybrać tam w sobotę bo przez tel to nic się nie wyciągnie od handlowca.

Awatar użytkownika
Desiderata
VIP
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:04
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Polska
Has thanked: 80 times
Been thanked: 81 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Desiderata » 14 lis 2018, 20:52

KIA na wyprzedaży praktycznie kosztuje tyle samo co bez wyprzedaży (rabat jaki możesz uzyskać).

Aut na stocku nie trzymają dlatego takie a nie inne „promocje”.

Rabat uzyskałem 1090 PLN - ale na aucie na którym diler ma marginalna marże. Z Cee’d może być więcej.

Astre kupiłem z upustem okolo 20%.
Sei frohgemut. Strebe danach glücklich zu sein.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 14 lis 2018, 21:18

Kia i Hyundai to firmy bez upustow nie ma co liczyc na nic, a ceny powiedzmy sobie wysokie.
Podchodzilem przed zakupem AK do Hyundaia Elantra bo poprzedni Ceed to nie bylo to ,i powiem tak ,nima szans.
No i jezdze Astra.
Powiem tylko ze chetnie wrocil bym do VAGa.

Jarekrk
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 10 lis 2018, 07:52
Posiadane auto: E46
Silnik: 2500cm3
Rocznik auta: 1999
Miasto: Krk
Województwo: Mp

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Jarekrk » 14 lis 2018, 21:25

20%?Wow mega rabat.
A kojarzycie jak wygląda sytuacja rabatowa wyprzedażowa powiedzmy z hondą?
Bo Mazda to i tak grubo ponad budżet a z tego co wiem oni nic a nic nie dają.
No i szkoda, że Hyundai te silniki 1.4 turbo dopiero od 3 wersji wyposażenia dodaje, w sumie w Hyundaiu chyba z 2 miesiące już wyprzedaż 2018 i spuszczają 5-6 tysięcy, ale to jest tak jak pewnie desiderata piszę, że to normalny rabat u nich.

ps.
Elantr w cenie do 70k. w opcji Comfort jest pare do wyboru na placach, ale żona po 7 latach z sedanem upiera się na HB/kombi/SUV(to odpada ze względu na mnie znów).

ToniEja
Weteran
Posty: 980
Rejestracja: 22 paź 2018, 22:18
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Elbląg
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Has thanked: 14 times
Been thanked: 32 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: ToniEja » 14 lis 2018, 23:42

A ja w lato jak jezdzilem KIa to przy pierwszym pytaniu o cene od razu powiedzieli ze rabat 4%. kolega ostatnio jezdzil to powiedzielli ze dodatkowo do tych 4 % dadza 4 tys. Wiec z tym ze kia nie daje rabatow to nie jest Prawda. Z Hyundaie jest śmieszniej :D. daja tylko standardowy upust. Oglądałem Tuscona w ostatni dzien wrzesnia. Byl po 111000 ( w tym byl rabat 9tys) . spytałem kiedy jest wyprzedaż rocznika to powiedzieli "od jutra". Spytalem jaka cena będzie . Odpowiedzieli ze zamiast 9 tys będzie 11tys.... za dwa dni sprawdziłem i rzeczywiście było 11 tys, z tym ze cena 110900. W sumie to nie klamali, zmienili tylko cyferki przy pozycji upust ;).
honda tez jest nizla. meili przez caly rok honde civic 1.5 sport a 91500, a na wyprzedazy maja po 94 tys.focus poprzedniej generacji dalwali mi 17 tys upustu od cennika. Golfy i Seaty byly.... droższe niz w cenniku o okolo 2 tys. Skoda i toyota tyle ile w cenniku. Renowki byly w fajnej cenie ponizej cennika od razu ale meganka jakos mi nie paswoala.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3533
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: RE: Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 14 lis 2018, 23:59

remar pisze:
Fuks pisze:Przecież teraz każdy wie co to za kupa ten TSI :), i wątpię aby się ktoś pchał w to g....

Widzisz, a ja się wepchnąłem świadomie, sprawdź też statystyki sprzedaży i rozwiejesz swoje wątpliwości :mrgreen: To takie typowo polskie - mam już auto więc ono jest najlepsze a reszta to g... bo filmik na youtube ktoś wrzucił.


Wiesz ale Ty masz 10 lat nowsze TSI, podobno już poprawione itd. Znam dużo ludzi co mieli TSI i szybko sprzedali.
Co do "typowo polskie" to życzyłbym wszystkim w naszym kraju aby jeździli takim nowym autem z TSI jak Ty (nie ma tu żadnej złośliwości) :)

PS. Kupując auto nie patrzę na statystyki sprzedaży :)

Added in 6 minutes 54 seconds:
Re: Astra 5 vs Inne Auto?
remar pisze:A miałeś kiedyś TSI? Jeśli miałeś to masz prawo do takiej opinii, ale jeśli nie....


Ciekawe, na jakiej podstawie powstają takie statystyki? Chcesz powiedzieć, że właściciele opli je tworzą? :)
https://autokult.pl/27875,najgorsze-sil ... wanych,all
"Najgorszy silnik benzynowy do pojemności 1600 cm³
Co do wyboru najgorszej jednostki napędowej w tej klasie, nie mieliśmy dużych wątpliwości. Jest to silnik Audi/Volkswagena EA111, znany szerzej jako 1.2 TSI/TFSI oraz 1.4 TSI/TFSI."

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 15 lis 2018, 14:50

Może się mylę, ale wątek dotyczy aut stosunkowo nowych jak nie salonowych.

Przytaczanie argumentu awaryjności TSI z rodziny EA111 to jak pisanie nie kupuj nowego mercedesa bo w okluarniku gniły blachy....

Od 2012 roku te silniki są mało awaryjne, a przynajmniej nie bardziej niż w innych markach.

Każda marka ma jakieś wtopy w swojej historii. Dla VAG'a lata 2007 - 2011 to byla katastrofa i nie ma tu dyskusji. Potem już było lepiej.

Teraz jest ciekawie bo w przypadku VAG'a akurat mamy moment totalnego odmłodzenia całej gamy silników i wycofania starych powiedzmy dopracowanych jednostek.

Czy nowe 1.5 TSI jest udane pokaże najbliższy rok czy dwa. Ja bym nie ryzykował własnej kasy sponsorując beta testy producenta na klientach.

Dlatego kupiłem TSI CZC EA211 ;).
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Tracer
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 11 lut 2017, 09:41
Posiadane auto: Opel Astra V Hatchback
Silnik: 1.4 Twinport 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: ELE
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Tracer » 16 lis 2018, 19:04

Moja opinia odnośnie asterki K jest taka że mając 196cm z przodu znalezienie wygodnej komfortowej pozycji nie stanowi żadnego problemu a często ma to miejsce w autach nawet segmentu D więc jak dla mnie to bardzo ważny aspekt :)

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 16 lis 2018, 22:58

Poruszaliście temat wyprzedaży rocznika. 90% wyprzedaży to robienie w bambuko. Takie same rabaty da się uzyskać w każdym innym miesiącu roku - wiem bo męczyłem temat zakupu samochodu przez prawie rok... Przykładowo jak jakaś marka daje 15% od strzała, tak na wyprzedaży pojawi się cennik z 10% w dół a te kilka % dostaniemy w salonie :) Oczywiście, czasem dorzucą jakieś gratisy typu gwarancja/serwisowanie itp. ale dla mnie wyprzedaż rocznika to największe oszustwo. No ale tylko czekać aż się pojawią reklamy typu, nowa niezawodna toyota yaris 70 tysięcy taniej ;)

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7869
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 17 lis 2018, 00:16

Dziś widziałem ofertę Aurisa hybryda automat 99km kombi, 25k km przebiegu za 79k. 4k drożej niż ja kupiłem nówkę Elite 150KM manual... Wiem, że hybryda jest droższa, ale nie rozumiem kto kupuje te auta w takiej cenie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Desiderata
VIP
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:04
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Polska
Has thanked: 80 times
Been thanked: 81 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Desiderata » 17 lis 2018, 00:26

Dla przykładu Ci, którzy ratę za auto wliczają w koszt uzyskania przychodu bo mają działalność i są w wieku 50 plus :)?
Sei frohgemut. Strebe danach glücklich zu sein.

Awatar użytkownika
Pit
Wyjadacz
Posty: 156
Rejestracja: 22 wrz 2017, 17:54
Posiadane auto: Astra K Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gliwice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Pit » 17 lis 2018, 15:07

marwisn pisze:
Czy nowe 1.5 TSI jest udane pokaże najbliższy rok czy dwa. Ja bym nie ryzykował własnej kasy sponsorując beta testy producenta na klientach.

Dlatego kupiłem TSI CZC EA211 ;).


Jak już kiedyś pisałem znajomy często zmienia Golfa na nowszego Golfa. Miał tego poprawionego 1.4 TSI 125 KM (na pasku) z 2016 r. Bardzo go chwalił. Teraz ma tego 1.5 TSI 2018 i mówi, że jedzie gorzej od starego, ponoć pali więcej.

Pisałeś wyżej, że Astra 1.4 125 więcej Ci paliła od Seata 1.4 125. Zrób nam kiedyś porównanie jak będziesz miał cały pełny rok. zima/lato.
Ciekawe co wyjdzie. Mi Astra spała 7,1 (komp) na początku (zima), teraz po roku mam 6,6 z 20000 km.

Jarekrk
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 10 lis 2018, 07:52
Posiadane auto: E46
Silnik: 2500cm3
Rocznik auta: 1999
Miasto: Krk
Województwo: Mp

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Jarekrk » 17 lis 2018, 15:38

Byłem dziś na jazdach ceedem 1.4 turbo i civiciem 1.0 i powiem wam, że dużo fajniej czuć tą jednostke hondy niż opla(dół odczuwalnie jest mocny jak na taki silniczek na 1-2 biegu).
Chyba jednak warto coś dołożyć i wybiore z pojazdów wymienionych wyżej.
Ceed dużo lepiej wyposażony w wersji M, niestety honda to tylko comfort wersja wchodzi w gre a tam nie ma żadnych systemów które ma kia, ani bajerów jak kamerki, dwu strefowej klimy, ale znów na plus dla Hondy zdecydowanie ten wygląd, układ kierowniczy i gwarancja przedłużona jest aż do 300 tys. więc raczej Honda wierzy w swój motorek.

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 17 lis 2018, 15:59

Jarekrk pisze:Byłem dziś na jazdach ceedem 1.4 turbo i civiciem 1.0 i powiem wam, że dużo fajniej czuć tą jednostke hondy niż opla(dół odczuwalnie jest mocny jak na taki silniczek na 1-2 biegu).
Chyba jednak warto coś dołożyć i wybiore z pojazdów wymienionych wyżej.
Ceed dużo lepiej wyposażony w wersji M, niestety honda to tylko comfort wersja wchodzi w gre a tam nie ma żadnych systemów które ma kia, ani bajerów jak kamerki, dwu strefowej klimy, ale znów na plus dla Hondy zdecydowanie ten wygląd, układ kierowniczy i gwarancja przedłużona jest aż do 300 tys. więc raczej Honda wierzy w swój motorek.

A jak porównanie 1.4 opla do 1.4 ceeda? I jak porównujesz wyciszenie tych 3 aut?

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 17 lis 2018, 16:05

Pit pisze:Pisałeś wyżej, że Astra 1.4 125 więcej Ci paliła od Seata 1.4 125. Zrób nam kiedyś porównanie jak będziesz miał cały pełny rok. zima/lato.
Ciekawe co wyjdzie. Mi Astra spała 7,1 (komp) na początku (zima), teraz po roku mam 6,6 z 20000 km.


Zawsze tankuje pod korek. Tak Astrę jak I Leon'a mam na Motostat więc mam dość dobre porównanie. W lutym minie rok to coś wrzucę.

Astrą po zakorkowanym Poznaniu nigdy nie udało mi się zrobić więcej niż 500 km na zbiorniku. Leonem robię średnio 550.

Paliwa w oba wchodziło porównywalne. Może trochę zmieniłem styl jazdy bo skrzynia w Leonie jest zajebista więc lubię go dociągać do wysokich obrotów i często zmieniać biegi.

Ale przez taki styl jazdy powinien palić więcej niż Astra, gdzie często jechałem długo na trójce czy czwórce...
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Jarekrk
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 10 lis 2018, 07:52
Posiadane auto: E46
Silnik: 2500cm3
Rocznik auta: 1999
Miasto: Krk
Województwo: Mp

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Jarekrk » 17 lis 2018, 17:05

themichals pisze:
Jarekrk pisze:Byłem dziś na jazdach ceedem 1.4 turbo i civiciem 1.0 i powiem wam, że dużo fajniej czuć tą jednostke hondy niż opla(dół odczuwalnie jest mocny jak na taki silniczek na 1-2 biegu).
Chyba jednak warto coś dołożyć i wybiore z pojazdów wymienionych wyżej.
Ceed dużo lepiej wyposażony w wersji M, niestety honda to tylko comfort wersja wchodzi w gre a tam nie ma żadnych systemów które ma kia, ani bajerów jak kamerki, dwu strefowej klimy, ale znów na plus dla Hondy zdecydowanie ten wygląd, układ kierowniczy i gwarancja przedłużona jest aż do 300 tys. więc raczej Honda wierzy w swój motorek.

A jak porównanie 1.4 opla do 1.4 ceeda? I jak porównujesz wyciszenie tych 3 aut?


Honda jest przy ruszaniu stosunkowo głośna, na 4 biegu i wyżej już nie zwracałem uwagi na to, więc pewnie normalniej, a jak porównać wyciszenie KII i Opla? Nie wiem szczerze, oplem jechałem w zeszłym tygodniu, pamiętam, że było cichutko, ale też nie zwróciłem uwagi w Ceedzie żeby było dużo głośniej.
Szczerze to w sumie nie skupiałem się na tym, chociaż ja jestem słabym testerem bo na codzien jeszcze jeżdże 19 letnim autem więc wszystko jest elegancko;)

A jeśli chodzi o sam silnik to jak się Kijanke kręci wyżej powiedzmy ok 3000obrotów to jest na pewno żwawszy, przy niższych obrotach porównywalnie, z delikatną przewagą też dla Ceeda.

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 17 lis 2018, 17:50

Kompletnie nie rozumiem zachwytu na temat materiałów w ceedzie. Przecież taki plastik jak w astrze jest na dole drzwi tam jest przed oczami...a juz pasazer to patrzy tylko na taki kawał plastiku.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7869
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 17 lis 2018, 18:07

Desiderata pisze:Dla przykładu Ci, którzy ratę za auto wliczają w koszt uzyskania przychodu bo mają działalność i są w wieku 50 plus :)?
No ale to można kupić AK 200KM w automacie z IL... Rozumiem jak ktoś ma eko szajbę, ale tak to nie bardzo rozumiem :)
Obrazek

adax
Weteran
Posty: 1418
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 17 lis 2018, 18:26

"A jeśli chodzi o sam silnik to jak się Kijanke kręci wyżej powiedzmy ok 3000obrotów to jest na pewno żwawszy, przy niższych obrotach porównywalnie, z delikatną przewagą też dla Ceeda."

No ten silnik 1.4 T u koreańców jest podobno dosc dynamiczny tylko szkoda,że tyle chcą za wersję z nim.Zobaczcie na koniec w tabelce czasy przyspieszania i elastycznosci,wygrywa w tym porównaniu ze swoimi konkurentami:

http://www.auto-swiat.pl/testy/kompakto ... 8-i/gk524v

ToniEja
Weteran
Posty: 980
Rejestracja: 22 paź 2018, 22:18
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Elbląg
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Has thanked: 14 times
Been thanked: 32 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: ToniEja » 17 lis 2018, 18:49

W kii slychac zawieszenie. 1.4 kii gorzej jezdzi od 150 KM astry ( 125 nie jezdzilem). Fotele w kii mniej wygodne, ale matrialy zdecydowanie lepsze ( jezdzilem wersja L). W Astrze ( wersja dynamic) zabawnym jest ze przednie drzwi maja inny plastik niz tylne :D. Z tylu twarde jak skala. Jak jezdzilem na jazdach testowych mialem wrazenie ze lepsza kontrole mialo sie nad samochodem w oplu. Jadac 170km/h ( po niemieckiej atutostradzie oczywiscie ;)) to wrazenie bylo jakbym jechal znacznie szybciej i czesciej musialem korygowac tor jazdy. W kompaktach glosnosc w kabinie jest porownywalna. subiektywnie najcichszy byl Auris ... ale w ogole nie chcial jechac ;). Jak zrobilem test przyspieszenia na 5 biegu przy 80ce to do 100 przyspieszal z 5 sekund. Facet z salonu powiedzial " ale przeciez 5ka nie jest do przyspieszania". We wszyskich uturbionych nie bylo problemu z przyspieszneiem.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 17 lis 2018, 20:13

ToniEja pisze: W Astrze ( wersja dynamic) zabawnym jest ze przednie drzwi maja inny plastik niz tylne :D. Z tylu twarde jak skala.


Teraz wiekszosc w tej klasie tak ma, ksiegowi :)

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 18 lis 2018, 15:51

eee... w Enjoy'u i z przodu i z tyłu skała :D
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

lukas8585
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2018, 21:50
Posiadane auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Chorzów
Województwo: Śląskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lukas8585 » 18 lis 2018, 17:23

witam. Rozważam zakup astry 5 1.4 150KM. Natomiast dzis mialem okazje poprawadzic alfę giulietta z 2014r. 1.4 170KM i jestem pod wrażeniem prowadzenia i silnika. Duży dylemat.. golf 7 został skreślony. Posostaje jeszcze mazda 3 2.0 165KM...

adax
Weteran
Posty: 1418
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 18 lis 2018, 17:27

A pamietam moja astrę g,jaki fajny miekki welurek na boczkach drzwi mialem,jaki efekt przytulnosci to dawało.

konioczynka
Wyjadacz
Posty: 110
Rejestracja: 08 lip 2017, 15:20
Posiadane auto: MX-5 NCFL / Astra K HB
Silnik: 2.0 Na / 1.4t
Rocznik auta: 2017
Miasto: Ełk
Województwo: warmińsko-mazurskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: konioczynka » 18 lis 2018, 19:56

Jak masz zamiar doposażać auto w "systemy bezpieczeństwa" to lepiej sobie odpuść, ostatni raz jadę do ASO z kamerą później zrywam umowę najmu.
Dobre auto, ale wkur**a mnie niemiłosiernie że płacę wiekszą ratę za światła intelilux/awaryjne hamowanie/odczytywanie znaków/prowadzenie po pasie/ które jesienią/zimą/wiosną nie działa przez 80% czasu.
Tandeta

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4570
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Budus » 18 lis 2018, 20:13

konioczynka pisze:Dobre auto, ale wkur**a mnie niemiłosiernie że płacę wiekszą ratę za światła intelilux/awaryjne hamowanie/odczytywanie znaków/prowadzenie po pasie/ które jesienią/zimą/wiosną nie działa przez 80% czasu.
Tandeta

musisz mieć pecha strasznego.
ja pewnie mógłbym policzyć na palcach rąk kiedy nie działa.

a gdyby nie awaryjne hamowanie to wczoraj miałbym skasowany przód :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Elfiasty
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:55
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4 AT6 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Olsztyn
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 33 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Elfiasty » 18 lis 2018, 20:25

Budus pisze:
konioczynka pisze:Dobre auto, ale wkur**a mnie niemiłosiernie że płacę wiekszą ratę za światła intelilux/awaryjne hamowanie/odczytywanie znaków/prowadzenie po pasie/ które jesienią/zimą/wiosną nie działa przez 80% czasu.
Tandeta

musisz mieć pecha strasznego.
ja pewnie mógłbym policzyć na palcach rąk kiedy nie działa.

a gdyby nie awaryjne hamowanie to wczoraj miałbym skasowany przód :)
U mnie podobnie przez 17 miesięcy 1 wizyta w serwisie.

Awatar użytkownika
kobe24la
VIP
Posty: 1579
Rejestracja: 08 kwie 2018, 16:32
Posiadane auto: SKODA Octavia 4 RS
Silnik: 2.0 245KM
Rocznik auta: 0
Miasto: Częstochowa
Województwo: Śląskie
Has thanked: 77 times
Been thanked: 86 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kobe24la » 18 lis 2018, 21:36

Posostaje jeszcze mazda 3 2.0 165KM...


Jeśli lubisz bawić się korozją już po dwóch, trzech latach, to można brać Mazde. Jeżeli chciałbyś jednak troszkę dłużej pojeździć, to raczej unikałbym tej marki ;)

lukas8585
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2018, 21:50
Posiadane auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Chorzów
Województwo: Śląskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lukas8585 » 18 lis 2018, 21:42

no właśnie w sprawie mazdy słyszałem o problemach z blachą. Natomiast Giulietta ma to coś ... serce jest za Giuliettą a głowa za Astrą.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości